FC Hyena

Info

Eten

Films

FC Hyena - Het-hart-van-amsterdam_st_3_jpg_sd-low

Het Hart van Amsterdam

Tijden laden...
Kan gegevens niet laden. Herlaad de pagina.
 

Het Hart van Amsterdam


Regie Arnold-Jan Scheer, Roy Dames, Sven Jacobs
Duur 99 minuten
Genre Documentaire
Cast Zwarte Joop (Maurits de Vries), Frits van de Wereld (Simon Frederik Adriaanse), Thea Moear, Bas van Hout
Land Nederland
Taal Nederlands gesproken

Een documentaire over opkomst en ondergang van de oorspronkelijke penoze van de Amsterdamse Wallen, één van de beroemdste volksbuurten ter wereld, verteld door de kopstukken zelf.

Let op! Op vrijdag 19 juni een speciale vertoning van de film: regisseur Roy Dames is aanwezig voor een nagesprek. Kaarten voor deze voorstelling zijn hier te vinden.

Met een schat aan beeldmateriaal, gefilmd vanaf de jaren 80, laat deze documentaire het ontstaan van de Amsterdamse penoze zien.
Een uniek portret van de Amsterdamse Wallen, met roemruchte figuren als Zwarte Joop, Frits van de Wereld en godmother Thea Moear.
Getuigen vertellen hoe de ‘eerlijke onderwereld’ overging in harde criminaliteit dankzij drugs en inmenging van buiten de buurt.