
Stephen King: Master Storyteller
THE LIFE OF CHUCK is gebaseerd op het gelijknamige boek van Stephen King en de nieuwste verfilming in een hele lange reeks. De ongekroonde King of Horror is de meest verfilmde levende auteur. Niet alleen dankzij zijn vermogen om beeldend te beschrijven, maar vooral om het onvoorstelbare invoelbaar te maken. Ideaal bronmateriaal voor regisseurs dus, waar dankbaar gebruik van is gemaakt door makers als Brian de Palma, Stanley Kubrick, John Carpenter, Frank Darabont en Rob Reiner.
In FC HYENA pakken we een paar van de mooiste Stephen King verfilmingen er even bij, en dan is ook te zien dat het niet alleen maar horror is. Om te beginnen de tijdloze klassieker, en ultieme coming of age film STAND BY ME. Een favoriet onder filmliefhebbers en een must-see voor diegenen die er eerder nog niet aan toe kwamen om te kijken.
THE SHAWSHANK REDEMPTION, goed voor 7 Oscarnominaties en prijkt op nummer 1 in de Top 250 van IMDb met een onwaarschijnlijke hoge publieksrating van 9.3, need we say more?
Met MISERY voeren we de spanning wel een beetje op, want zuster Annie hanteert zo haar eigen methodes bij het verplegen van haar favoriete auteur.
En in Brian de Palma's CARRIE gaan alle remmen los, zien we John Travolta als pestkop en blijkt Carrie (Sissy Spacek) over onverwachte krachten te bezitten die promnight onvergetelijk maken.
Als we het hebben over Stephen King verfilmingen, dan gaat het natuurlijk ook over THE RUNNING MAN en THE SHINING. Beide films zullen dit najaar in FC HYENA te zien zijn, die houd je nog van ons tegoed.
Films in deze special
-
The Life of Chuck
-
Stephen King: Master Storyteller
Misery (1990)
-
Stephen King: Master Storyteller
Carrie (1976)
-
Stephen King: Master Storyteller
The Shawshank Redemption (1994)
-
Stephen King: Master Storyteller
Stand By Me (1986)